Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Zdrowy rozsądek


Zdrowy rozsądek będzie się rozwijał tam, gdzie nie będą zasady. Zespół administracyjny zastrzega sobie prawo do oceny sytuacji, kiedy uzna to za stosowne.

Zasady Grand Roleplay mogą zawierać luki i / lub nieścisłości. Oczekujemy, że w takich sytuacjach będziesz kierować się zdrowym rozsądkiem; w większości przypadków, jeśli uważasz, że coś może być niedozwolone - prawdopodobnie nie jest.

Administracja jako całość zastrzega sobie prawo do usuwania osób, które uważamy za nieodpowiednie dla serwera. Właściciel serwera zastrzega sobie prawo do unieważnienia decyzji całego zespołu. Zasada ta nie powinna być stosowana w skargach lub zgłoszeniach, tylko administracja może zdecydować, kiedy ta zasada ma zastosowanie.

 

POWERGAMING | METAGAMING

 

Metagaming i powergaming są bardzo niesprawiedliwe w stosunku do innych graczy i mogą potencjalnie zrujnować grę fabularną, dlatego przestępstwa są traktowane bardzo poważnie.Metagaming można zdefiniować jako używanie informacji z OOC na czacie IC.

Na przykład:
1. Korzystanie z czatu OOC, takiego jak /b, /o, /w lub zewnętrznych aplikacji, takich jak Steam lub Discord, aby skontaktować się z kimś i rozpowszechniać informacje IC.
2. Używanie czyjegoś plakietki, aby uzyskać informacje IC na jej temat, gdy nigdy nie spotkałeś ICly.
3. Używanie emotikonów lub emotikonów na czacie IC.
4. Opisywanie, jak ktoś wygląda, za pomocą „/ ja opisuje Jan Kowalski”
 Powergaming można zdefiniować jako dwie rzeczy. Jeden z nich wymusza na graczu działania, drugi wykonuje nadludzkie i nierealne działania.

Na przykład:
1. Użycie /me i wymuszenie powodzenia działania bez pozwolenia drugiej stronie na reakcję. (Punkt 1)
2. Odgrywanie akcji, podnosząc pojazd jedną ręką i odrzucając go. (Punkt 2)
 Nie możesz odgrywać nierealnych, nadnaturalnych lub niesprawiedliwych akcji. Obejmuje to między innymi:

 

 • Pływanie bez odpowiedniego stroju - większość ludzi bez powodu nie pływałaby w pełnym ubraniu.
 • Pływanie olimpijskie - Pływanie (w pełnym ubraniu) przez długi czas.
 • Zmiana ubrań bez odgrywania ról.
 • Bunnyhopping - Wielokrotne naciskanie klawisza spacji, aby szybciej poruszać się pieszo.
 • Nie odgrywanie ról strachu - okazywanie braku emocji w sytuacjach, w których ludzie normalnie byliby bardzo przestraszeni.
 • Ramboing - Bieganie w kierunku kogoś, kto do ciebie celuje / otwiera do ciebie ogień.
 • Chickenrunning - Bieganie w spastyczny sposób, gdy ktoś otwiera do ciebie ogień (za pomocą broni palnej LUB paralizatora).
 • Prowokowanie - celowe nękanie innych graczy w celu odwetu.
 • Używanie skórki, która nie pasuje do rasy twojej postaci
 • Rush Tasing - użycie paralizatora, gdy podejrzany ma wyciągniętą broń lub jest wycelowany w ciebie. Daje to nieuczciwą przewagę organom ścigania i w interesie uczciwości jest uważane za grę potęgową. Ta zasada dotyczy również strzelb typu Shotgun.

 

DEATHMATCHING

Nie możesz zabijać graczy bez żadnego lub ze słabego powodu.Deathmatching ma miejsce, gdy zabijasz / zadajesz obrażenia graczowi z powodu, który nie usprawiedliwia takich ekstremalnych działań lub w ogóle bez powodu.
Morderstwa / strzelaniny / bójki mają być w pełni odgrywane.
 Inne przestępstwa związane z deathmatchingiem, które są surowo zabronione, to między innymi:

 Bójka bez wcześniejszego użycia odpowiedniego i szczegółowego / me. Niedopuszczalne jest uderzanie gracza bez jakiejkolwiek akcji. Akcje takie jak „ / me uderza X ” nie są uważane za wystarczające. Poczekaj również z bijatyką przez co najmniej 1-2 sekundy po wysłaniu wiadomości, aby drugi gracz mógł ją przeczytać.

Zabijanie dla zemsty
Zabijanie, ranienie lub walka z graczem, który wcześniej cię zabił. Po tym, jak twoja postać zostanie zabita - nie pamiętając już nic o swojej śmierci, a ty nie możesz w żaden sposób wykorzystać swojej wiedzy OOC na temat śmierci. Powrót na miejsce śmierci z jakiegokolwiek powodu (np. Odzyskanie pojazdu) jest niedozwolony i przed powrotem w to miejsce należy zaczekać, aż sytuacja się skończy. Obejmuje to robienie tych rzeczy z drugą postacią.

Pitowanie 

Używanie pojazdu do pitowania kogoś z zamiarem zabicia go. Jest to zakazane.


Wandalizm 
Musisz mieć ważny powód, aby uszkodzić lub zniszczyć czyjąś własność, taką jak pojazd, dom lub biznes. Właściciel nieruchomości, którą uszkadzasz lub niszczysz, musi w tym czasie być online. Drobne akty wandalizmu, takie jak graffiti lub zarysowanie samochodu, nie wymagają pozwolenia admina, jednak podpalenia i rozboje  są cięzkim wandalizmem. W takim przypadku musisz poprosić administratora , a także dowód (screen).


Terroryzm 

Wszelkie działania związane z terroryzmem są surowo zabronione. Obejmuje to między innymi:

 • Fałszywe groźby bombowe
 • Masowe strzelaniny z powodów religijnych lub ideologicznych
 • Wysadzanie budynków z powodów religijnych lub ideologicznych
 • Środki nerwowe

W żadnym wypadku administracja nie będzie odstępować od powyższego.

Zastrzeżenie: Wandalizm związany z frakcją podlega bardziej rygorystycznym zasadom, szczegóły dotyczące ataków na własność frakcji.

 

 Character Kill - wymuszanie

 

 

Każdy gracz musi zgodzić się na CK drogą OOCCharacter Kill może wystąpić, może nastąpić gdy gracz się na to zgodzi. Jeżeli gracz gra w organizacji przestępczej, zgadza się dołączając do nich na FCK.

Popełnianie samobójstwa w celu uniknięcia odgrywania akcji / aresztowania
Skutkuje CK lub AdminJailem. Te CK ma zapłacić oskarżony. Są to działania inne niż RP z wyraźnym zamiarem wyjścia z sytuacji. Obejmuje to wyciągnięcie broni lub sięgnięcie po nią..

Jeśli twoje obrażenia nie gwarantują śmierci, ale nadal odgrywasz rolę umierającego.
Jeśli twoja postać ma (oczywiste) szanse na przeżycie, ale nadal decydujesz się na odgrywanie martwego - dostaniesz CK. Jeśli jednak druga osoba zadała ci ciężkie obrażenia (np. Zostałeś staranowany z roweru lub postrzelony podczas przejeżdżania) i zginiesz podczas odgrywania akcji - twoja śmierć oznacza PK, a nie CK.

Większość nielegalnych frakcji zastrzega sobie prawo do wymuszenia na Tobie CK z dowolnego powodu IC, kiedy zostaniesz członkiem.
Aby uniknąć nieporozumień, uważnie przeczytaj zasady w ich sekcji / wątku na forum.

 

 Modyfikacje ułatwiające rozgrywkę są surowo zabronione


Korzystanie z modów CLEO jest dozwolone pod warunkiem, że mod nie daje przewagi nad innym graczem. Takie mody są uważane za dopuszczalne:

 
 • Modyfikacja pierwszoosobowa
 • WIĄZ*
 • Streamfixes
 • Seria ENB
 • Mody radarowe
 • Tempomat ( ten )
 • SnowFX
 • Ponowne ładowanie modów (przeładuj po każdym naciśnięciu przycisku)
 • Mody animacji (z wyjątkiem tych, które poruszają twoją postać lub ją zniekształcają)
* Mod ELM może być używany przez zwykłych graczy tylko do używania świateł awaryjnych. Światła awaryjne i inne podobne układy mogą być używane tylko przez służby ratownicze.

Mody, które dają ci broń, zdrowie, pieniądze, darmowe naprawy pojazdów, teleporty, sprawiają, że latasz są zabronione. Narzędzia takie jak camhack są dozwolone tylko za zgodą administratora.

 

 

 

Spamowanie

 

Ogólne zasady dotyczące spamowania, które musisz znać.Nie możesz spamować żadnych czatów.
Uzasadnienie tej zasady powinno być dość jasne. Inni gracze zamierzają odgrywać akcję, a spamowanie czatu utrudni im to. W związku z tym zostaną podjęte działania przeciwko spamerom. 

Nie spamuj komendami, takimi jak /report.
Administratorzy mają wiele obowiązków, których muszą przestrzegać. Rozumiemy, że gracze, którzy łamią zasady, mogą być frustrujący, ale administratorzy zazwyczaj mają kolejkę rzeczy, którymi muszą się zająć w pierwszej kolejności. Zapewniamy, że Twoje zgłoszenie / pomoc zostanie rozpatrzone.

 

Rozmowy OOC

 

Ogólne zasady dotyczące rozmów poza postacią, które musisz znać.
Żadnego kłamstwa OOC.
Kłamstwo poza postacią jest surowo zabronione. W żadnym wypadku nie możesz nikogo okłamywać.

Żądanie obietnicy OOC od gracza
Ponieważ nie możesz kłamać OOC, nie możesz również prosić gracza o obietnicę OOC („Obiecaj, że mnie nie okradniesz”). Korzystanie z takich informacji IC byłoby traktowane jako metagaming.

Szacunek dla innych
Staramy się, aby serwer był przyjaznym miejscem i powinieneś dostosować swoje podejście do tego. Możesz zostać ukarany za:
 

 • Brak szacunku dla jakiegokolwiek członka społeczności. - Obejmuje to bezpośrednie lub pośrednie obrażanie gracza, używanie rasistowskich obelg i sekciarskich komentarzy lub jakiejkolwiek innej formy dyskryminacji.
 • Uczestniczenie w kłótni wyłącznie z zamiarem obrażenia zaangażowanych osób.
 • Prowokowanie innych członków / administratorów społeczności.

 

 

Decyzje administratora są ostateczne

 Każda decyzja administratora jest ostateczna. musisz zawsze przestrzegać ich zdania, niezależnie od tego, co o nich myślisz. Musisz przestać spierać się o decyzję, gdy zostaniesz o to poproszony. Jeśli okaże się, że określony Administrator podjął niesprawiedliwą lub stronniczą decyzję, możesz złożyć skargę administratora, jednak zawsze musisz przestrzegać jego instrukcji, niezależnie od tego, co o nim myślisz.

 

 
Przelewanie majątku, gromadzenie pieniędzy

 Tworzenie kont wyłącznie w celu zarabiania pieniędzy jest niedopuszczalne. Nie możesz czekać przez wiele godzin nic nie robiąc, tylko po to, by odebrać wypłaty. Musisz aktywnie odgrywać na serwerze, w wypadku gdy używasz AntyAFK a ktoś z administracji to zauważy - zostaniesz surowo ukarany!

 

REGULAMIN BĘDZIE NA BIEŻĄCO AKTUALIZOWANY

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 • Like 3
Odnośnik do odpowiedzi
Udostępnij na innych stronach
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
×
×
 • Dodaj nową pozycję...